Květinová Harpyje na festivalu ERROR (SK)

Title:

Květinová Harpyje na festivalu ERROR (SK)

Venue:

Štefánikova 25 81105 Bratislava, Slovakia

Show Name:

Květinová Harpyje na festivalu ERROR (SK)

Host:

Pisztory Palace Bratislava

Artists:

Date & Time:

NOV 26 AT 11 PM – NOV 28 AT 6 AM UTC+08

Show Description:

  1. ročník mezinárodního festivalu bezdomoveckých divadiel ERROR je jediný festival v Evropě zaměřený na divadlá, ve kterých hrají lidé bez domova a jinak sociálně vyloučení či znevýhodnění lidé. Vytváří prostor, kde můžou divadelní uskupení pracující s marginalizovanými skupinami obyvatel prezentovat široké veřejnosti originální divadelní inscenace, filmy a hudební produkce. Zviditelňuje sociální témata, kterým se profesionální divadlo často nevěnuje. Pomáhá odbourávat stereotypy a předsudky, které vůči lidem bez domova existují, a pomáha při jejich resocializačním procesu. Na festivalu vystupují divadelní uskupení z Česka, Maďarska, Poľska, Slovinska, Slovenska a dalších zemí. Pořádá slovenské Divadlo bez domova.

Po loňské ochutnávce dostane slovenské publikum festivalu ERROR “plnou porci” hry, která je jedna báseň! Květinová Harpyje je totiž celá ve verších, což dává hercům pěkně zabrat a doplňuje ji úctyhodných 12 písní. Autorkou hry je principálka souboru Hana Malinová. Napsala ji už kdysi a nyní se rozhodla, že soubor umělecky vyzrál natolik, že by ji mohl znovu předvést. Hudbu složil původně Jaroslav Kohout, který už není mezi námi, a tak ji dotvořil a přidal další písně Vladimír Pecka, dlouholetý podporovatel a hudebník souboru.
Hra se odehrává v neurčité době, snad někdy koncem 19. století. Určitým je však místo, ve kterém hra probíhá – v hospodě! Menší skupinka štamgastů se utká o přízeň místní hostinské s “vetřelcem”. Jejich každodenní pohodu v hostinci s krásnou Annou naruší neznámý cizinec. Tomu se nelíbí chování místní skupinky složené z věčného studenta, zakyslého mládka, či Stromka (chlapíka prověřeného léty i ženami).
Proč je hostinská Květinová harpyje a kdo nakonec získá její srdce? To vše uvidíte a uslyšíte v této hře! A pozor, je to naposledy!

Vstupné na festival je zdarma!

URL: