Concert RAOUL "Doua Inimi" & Invitati surpriza - Sala Dalles

Title:

Concert RAOUL “Doua Inimi” & Invitati surpriza - Sala Dalles

Venue:

Bd. Nicolae Bălcescu nr. 18 010052 Bucharest, Romania

Show Name:

Concert RAOUL “Doua Inimi” & Invitati surpriza - Sala Dalles

Host:

Centrul Metropolitan de Educație și Cultură „Ioan I. Dalles”

Artists:

Date & Time:

MAR 19 AT 1 AM – MAR 19 AT 3 AM UTC+08

Show Description:

Sarbatoarea Martisorului si a Primaverii prin muzica:

Concert RAOUL "Doua Inimi: & Invitati surpriza

18 Martie ora 19:00 - Sala Dalles Bucuresti

Rareș Cornel Borlea cunoscut ca Raoul, este un cântăreț, compozitor, textier, scriitorși actor român. Și-a început cariera în anul 2000, având peste 29 de turnee în SUA și peste 300 de turnee în întreaga lume. A devenit un nume sonor în România odată cu începutul colaborării cu Mirabela Dauer, alături de care a cântat și pentru care a scris 6 albume de autor, muzică și versuri. Și-a câștigat un mare public internațional în urma colaborării cu marea cântăreață Neda Ukradren.

A avut o colaborare muzicală inedită cu maestrul Dumitru Fărcaș, la realizarea albumului de colinde și cântece de iarnă Scrisori către cer (versuri și muzică scrise de Raoul pentru Viorica Macovei).

A prezentat emisiuni la mai multe posturi de televiziune: Oala sub presiune la TVR 2 (alături de Marina Almășan), Matinal Favorit și Familia Favorit la Favorit Tv.

A scris și publicat la Editura Coresi primul volum de poezii Tot ce nu ți-am spus în noiembrie 2019.

În anul 2016 a câștigat Premiul de Excelență Revelația Anului 2015 al Revistei Actualitatea Muzicală. Este membru al Uniunii Compozitorilor și Muzicologilor din România din anul 2004.

URL:

(1) Concert RAOUL “Doua Inimi” & Invitati surpriza - Sala Dalles | Facebook